OPIS SZKOLENIA SZKOLENIA INVENTOR – KONSTRUKCJE BLACHOWE

Uczestnicy zapoznają się z możliwościami programu Autodesk Inventor w zakresie tworzenia konstrukcji blachowych, pracy na modelach i rozwijania arkuszy.

Na szkoleniu zostaną omówione nietypowe metody tworzenia części blachowych, w jaki sposób pracować z elementami pochodzącymi z innych systemów CAD, czy jak uzyskać prawidłowy wzór płaski rozwiniętej blachy.

DLA KOGO PRZEZNACZONE JEST SZKOLENIE INVENTOR – KONSTRUKCJE BLACHOWE?

Szkolenie przeznaczone dla osób chcących poznać się z narzędziami do projektowania konstrukcji blachowych, zaznajomić się ze sposobami modelowania tych konstrukcji, rozwijania, tworzenia dokumentacji technicznej oraz generowania plików DXF z płaskimi rozwinięciem.

WYMAGANE UMIEJĘTNOŚCI DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLENIU INVENTOR – KONSTRUKCJE BLACHOWE

Od uczestników wymagana jest znajomość obsługi programu Inventor w stopniu umożliwiającym samodzielne tworzenie części, zespołu i dokumentacji. Jeśli masz wątpliwości czy twój poziom obsługi oprogramowania Inventor jest  wystarczający aby wziąć udział w tym szkoleniu zobacz, co obejmują nasze szkolenia Inventor – poziom I i poziom II, a w razie potrzeby skorzystaj ze szkolenia dedykowanego by uzupełnić wiedzę.

DLACZEGO MY?

PCC Polska posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Zapewniamy najwyższy poziom merytoryczny, na bieżąco sprawdzany za pomocą ankiet uczestników. Ponieważ powyższe szkolenie jest dedykowane, nie ma materiałów w formie papierowej. Nasz instruktor zawsze przygotowuje pod konkretnych kursantów indywidualne materiały elektroniczne do pracy na kursie. Po szkoleniu jest możliwość otrzymania plików ćwiczeniowych. Szkolenia kończą się krótkim egzaminem, weryfikującym zdobytą wiedzę, na podstawie którego wystawiane są Międzynarodowe Certyfikaty Autodesk. Jak pokazują statystyki, egzaminy zdaje ponad 97% naszych kursantów.

ZAKRES SZKOLENIA INVENTOR – KONSTRUKCJE BLACHOWE:

Wstęp
  • Przegląd i omówienie narzędzi do tworzenia konstrukcji blachowych
Projektowanie
  • Typowe przypadki tworzenia elementów blachowych.
  • Wykorzystanie poleceń do tworzenia części z blachy: powierzchnia, kołnierz, kołnierz wyciągnięty, gięcie, zawinięcia blachy, podcięcia, łączenie naroży, wycięcie, formowanie rolkowe, usztywnienia, przegięcia, kosmetyczne krawędzie gięcia. Częściowe rozwijanie i zwijanie części, tworzenie części z blachy w oparciu o szkice 2D.
Bibliotek otworów i przebić

 

  • Wstawianie często wykorzystywanych kształtów, otworów i przebić, biblioteka otworów i wycięć, tworzenie własnych wycięć i otworów
Inne metody tworzenia konstrukcji blaszanej
  • Przekształcanie modeli bryłowych 3D w części blachowe, nadawanie cech pozwalających na utworzenie rozwinięcia płaskiego.
  • Tworzenie i rozwijanie konstrukcji bachowej typu stożek, lejek, itp.
Rozwiniecie i płaski wzór
  • Rozwijanie elementów wykonanych z blachy.
  • Modyfikacja i tworzenie styli rozwijania blachy w zależności od grubości, materiału czy stosowanych metod gięcia. Wykorzystanie współczynnika k do tworzenia rozwinięcia, modyfikacja współczynnika k i jego wpływ na wzór płaski rozwiniętej blachy.
  • Wykorzystanie zaawansowanych metod rozwijania: tabela gięcia i definiowanie własnej funkcji rozwijania.
Import modeli blachowych z innych systemów 3D
  • Import modeli z innych systemów CAD, oraz z plików STEP, SAT, STP,…
  • Naprawa modeli importowanych, dostosowanie modelu do zasad rozwijania, tworzenie płaskich rozwinięć elementów blachowych importowanych z innych systemów CAD
Dokumentacja 2D
  • Tworzenie dokumentacji 2D, rzuty, widoki, wzór płaski, tabela gięcia.
  • Generowanie „czystych” plików DXF z rozwiniętego elementu zawierających tylko płaski wzór do wycięcia.
  • Tworzenie parametrycznego szablonu do tworzenia dokumentacji blach, utworzenie parametrycznych pól: gabaryt, pole powierzchni arkusza, grubość.

O INSTRUKTORZE

Nasz instruktor jest doświadczonym szkoleniowcem. Od kilkunastu lat na co dzień pracuje w oprogramowaniu Inventor, korzystając z jego zaawansowanych funkcji. Praktyczna znajomość programu i wieloletnie doświadczenie w szkoleniach sprawia, że potrafi znakomicie poprowadzić osoby od poziomu początkującego do zaawansowanego.

* Informujemy, że szkolenie odbywa się po utworzeniu grupy min. 4 os. Termin szkolenia może ulec zmianie z uwagi na frekwencję.

* Przed zakupem szkolenia zapoznaj się z naszym REGULAMINEM.

Oprogramowanie CAD i 3D

Potrzebujesz oprogramowania?

Zapoznaj się z pełną ofertą naszych programów (AutoCAD, Inventor czy 3Ds Max) i sprzętu.
Odwiedź nasz sklep